حلقه عشق

دفترازدواج389 تهران

حلقه عشق

دفترازدواج389 تهران

حلقه عشق

تهران ؛ بزرگراه شهیدبابایی _شهرک حکیمیه بلوارشهیدعبدالرضا(بهار) ؛ بین بلوارمعراج وخیابان فرهنگ ؛ روبروی بهشت ؛ شماره 1086 تلفن 77314316و77304594

کلمات کلیدی

ویژه زوجین – طبق آیات و روایات

آموزش کامل شب زفاف

پاسخ جالب امام(ره) به سوالی درباره تعدد زوجات

اخلاق؛ گمشده خانواده مدرن

چگونه آبروداری کنیم؟

احساسات همسرتان را بفهمید

شوهرم را عوض کردم

زندگی ام عوض نشد

چرا امام با خانواده به کربلا رفت؟

عطر حسین (علیه السلام) در متن زندگی

سفارشات امام حسین علیه السلام برای زندگی زناشویی

چگونه کودکانمان را با پیام غدیر آشنا کنیم؟

عیدغدیر مبارک

قربانی کردن ؛ عبور از تردید

سالروزشهادت امام باقرعلیه السلام

مادران شیرده گوشت گوساله نخورند

در این عروسی فاقد هرگونه زینتی باشید+عکس

دل تان گنجشکی نباشد

ناگفته‌های زندگی شهیدباهنروشهید رجایی از زبان همسر

خرافه‌هایی که مانع فرزندآوری خانواده‌های ایرانی شده است

ایران شدیدترین روند کاهش نرخ باروری در جهان را دارد

زوج‌های جوان به‌جای وام ۳ میلیونی تسهیلات ۱۰ میلیونی دریافت کنند

«میم» تضمین کننده یک ازدواج موفق

میزان فطریه و کفاره چقدر است+پاسخ مراجع تقلید

شمه ای از اخلاق معاشرت

عید فطر و نقش آن در تحولات فردی و اجتماعی

زن ندهید

به جوان بی ‎نماز

ملاک هایی برای ازدواج دختران

چرا پیامبرصلی الله علیه و آله وسلم با خدیجهسلام الله علیها ازدواج کرد؟

آخرین نظرات

چنین گفت مسیح

سه شنبه, ۴ دی ۱۳۹۷، ۰۷:۲۵ ب.ظ
بنام خالق عشق

چنین گفت مسیح
در آستانه سال نو میلادی و تولد حضرت مسیح علیه السلام هستیم؛ پیامبری که او را به مهربانی‌اش می‌شناسند و به ایمانی که درد را دوا می‌کرد و به حکم خدایی مرگ‌ها را زندگی می‌بخشید؛ پیامبری که یقین داشت اگر ایمان به خدا داشته باشید هر کاری شدنی است: «اگر به خدا ایمان داشته باشید می‌توانید به این کوه زیتون بگویید برخیزد و در دریا بیفتد و فرمان شما را بدون چون و چرا اطاعت کند» پیامبری که چشم را چراغ وجود انسان می‌داند: «اگر چشم تو پاک باشد تمام وجود تو نیز پاک و روشن خواهد بود.» به بهانه آغاز سال نو میلادی، نگاهی انداخته‌ایم به گوشه‌ای از پیام‌های روشنگرانه این پیامبر بزرگوار.
گفته شده است که هر کس مرتکب قتل شود محکوم به مرگ است اما من می‌گویم که حتی اگر نسبت به برادر خود خشمگین شوی و بر او فریاد بزنی باید تو را محاکمه کرد و اگر برادر خود را «ابله» خطاب کنی باید تو را به دادگاه برد و اگر به دوستت ناسزا گویی سزایت آتش جهنم است.
اگر نذری داری و می‌خواهی گوسفندی قربانی کنی و همان لحظه به یادت آید که دوستت از تو رنجیده است گوسفند را همان جا رها کن و اول از دوستت عذرخواهی نما و با او آشتی کن.
گفته شده است که زنا مکن ولی من می‌گویم که اگر حتی با نظر شهوت‌آلود به زنی نگاه کنی همان لحظه در دل خود این عمل را انجام داده‌ای. پس اگر چشمی که برایت این قدر عزیز است باعث می‌شود گناه کنی آن را از حدقه درآور و دور افکن. بهتر است بدنت ناقص باشد تا اینکه که تمام وجودت به جهنم بیفتد. و اگر دست راستت باعث می‌شود گناه کنی آن را ببر و دور بینداز. بهتر است یک دست داشته باشی تا اینکه با دو دست به جهنم بروی.
اگر به خدا ایمان داشته باشید می‌توانید به این کوه زیتون بگویید برخیزد و در دریا بیفتد و فرمان شما را بدون چون و چرا اطاعت کند. فقط کافی است به آنچه که می‌گویید ایمان داشته باشید. به خود شک راه ندهید. خوب گوش کنید. اگر ایمان داشته باشید هر چه در دعا بخواهید خدا به شما خواهد داد.
گفته شده که قسم دروغ نخور و هر گاه به نام خدا قسم یاد کنی آن را وفا کن اما من می‌گویم هیچ گاه قسم نخور؛ نه به آسمان که تخت خدا است و نه به زمین که پای‌انداز اوست. به هیچ یک از اینها سوگند یاد نکن. به سر خود نیز قسم نخور زیرا قادر نیستی مویی را سفید یا سیاه گردانی. فقط بگو: «بلی» یا «نه»! همین کافی است اما اگر برای سخنی که می‌گویی قسم بخوری، نشان می‌دهی که نیرنگی در کار است.
اگر فقط بر آنانی که شما را دوست دارند محبت کنید چه برتری بر مردمان پست دارید که ایشان نیز چنین می‌کنند؟ اگر فقط با دوستان خود دوستی کنید، با کافران چه فرقی دارید که اینان نیز چنین می‌کنند؟
خدا از همان ابتدا مرد و زن را برای پیوند همیشگی آفرید. به همین دلیل مرد باید از پدر و مادر خود جدا شود و به همسرش بپیوندد، به طوری که از آن پس دوتن نباشند بلکه یک تن باشند و هیچ کس حق ندارد این اتحاد را بر هم زند و ایشان را از یکدیگر جدا سازد چون خدا آن دو را با هم یکی ساخته است.
مراقب باشید که اعمال نیک خود را در انظار مردم انجام ندهید تا شما را ببینند و تحسین کنند زیرا در این صورت اجری نخواهید داشت. هر گاه به فقیری کمک می‌کنی در هر محفلی درباره کار نیک خود داد سخن سر نده چون به این ترتیب اجری را که ‌باید از خدا بگیری از مردم گرفته‌ای. وقتی به کسی صدقه‌ای می‌دهی نگذار حتی دست چپت از کاری که دست راستت می‌کند آگاه شود تا نیکویی تو در نهان باشد.
ثروت خود را روی زمین نیندوزید زیرا ممکن است بید یا زنگ به آن آسیب رساند یا دزد آن را برباید. ثروت‌تان را در آسمان بیندوزید؛ در جایی که از بید و زنگ و دزد خبری نیست. اگر ثروت شما در آسمان باشد فکر و دل‌تان نیز در آنجا خواهد بود.
مرواریدهای خود را نزد خوک‌ها نگذارید چون قادر به تشخیص ارزش آنها نیستند. آنها مرواریدها را لگدمال می‌کنند و به شما حمله‌ور خواهند شد. به همین ترتیب چیزهای مقدس را در اختیار انسان‌های بدکار نگذارید.
بخواهید تا به شما داده شود. بجویید تا بیابید. در بزنید تا به روی شما باز شود زیرا هر که چیزی بخواهد به دست خواهد آورد و از هر که بجوید خواهد یافت. کافی است در بزنید که در به رویتان باز شود.
نادان کسی است که در این دنیا مال و ثروت جمع کند اما توشه‌ای برای آخرت نیندوزد.
چشم چراغ وجود انسان است. اگر چشم تو پاک باشد، تمام وجود تو نیز پاک و روشن خواهد بود ولی اگر چشمت با شهوت و طمع تیره شده باشد تمام وجودت هم در تاریکی عمیقی فرو خواهد رفت.
برای خوراک و پوشاک غصه نخورید. برای همین زندگی و بدنی که دارید شاد باشید. آیا ارزش زندگی و بدنی که دارید بیشتر از خوراک و پوشاک نیست؟ به پرندگان نگاه کنید. غصه ندارند که چه بخورند. نه می‌کارند و نه درو می‌کنند ولی خداوند خوراک آنها را فراهم می‌سازد. آیا شما برای خدا خیلی بیشتر از این پرندگان ارزش ندارید؟ آیا غصه خوردن می‌تواند یک لحظه عمرتان را طولانی‌تر کند؟
از کسی ایراد نگیرید تا از شما ایراد نگیرند زیرا هر طور که با دیگران رفتار کنید همان‌گونه با شما رفتار خواهند کرد. چرا پر کاه را در چشم برادرت می‌بینی اما تیر چوب را در چشم خودت نمی‌بینی؟ چگونه جرات می‌کنی بگویی: اجازه بده پر کاه را از چشمت درآورم در حالی که خودت چوبی در چشم داری؟ ای متظاهر‍! نخست چوب را از چشم خود درآور تا بهتر بتوانی پر کاه را در چشم برادرت ببینی.
هیچ کس چراغ را روشن نمی‌کند تا پنهانش سازد بلکه آن را در جایی می‌آویزد که نورش بر هر که وارد اتاق می‌شود بتابد. چشم نیز چراغ وجود است. چشم پاک همچون تابش آفتاب، اعماق وجود انسان را روشن می‌کند. اما چشم ناپاک و گناه‌آلود جلوی تابش نور را می‌گیرد و انسان را غرق در تاریکی می‌سازد.پس هوشیار باشید مبادا به جای نور، تاریکی بر وجودتان حکم‌فرما شود. اگر باطن شما نورانی بوده و هیچ نقطه تاریکی در آن نباشد آن‌گاه سراسر وجودتان درخشان خواهد بود، گویی چراغی پر نور بر شما می‌تابد.
اگر احکام خدا را نگاه داری، زندگی جاوید خواهی یافت، قتل نکن، زنا نکن، دزدی نکن، دروغ نگو، به پدر و مادرت احترام بگذار، دیگران را مثل خودت دوست داشته باش.
بزرگی شما بستگی به این دارد که تا چه اندازه به فکر دیگران باشید.
منبع: انجیل متّی به نقل از سایت http://www.salamat.com

راسخون

۹۷/۱۰/۰۴
حلقه وصل

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی